Aranżacje wnętrz, kuchnie, wyposażenie wnętrz - studioinconcept.pl

Rozmowa o ...

Na początku musimy się poznać! Mamy wspólnie urzeczywistnić Państwa marzenia. Dlatego wywiad koncepcyjny to dla nas bardzo ważny etap pracy. Dogłębne rozpoznanie potrzeb i możliwości inwestora pozwala projektować wnętrza z charakterem - piękne i praktyczne, stylowe i ponadczasowe.

Inwentaryzacja

Oprócz samych inwestorów musimy równie dobrze poznać przyszły plac budowy. Zapoznajemy się z dokumentacją oraz dokonujemy pomiarów na miejscu, przy okazji sprawdzając aktualny stan prac i zakres wyzwania, które nas czeka.

Opracowanie wstępnej koncepcji

Na tym etapie przedstawiamy warianty koncepcji przestrzennych (rzuty 2d). Opisujemy nasze pomysły na funkcjonalną i użytkową optymalizację dostępnej przestrzeni, opracowane specjalnie pod indywidualne potrzeby jego przyszłych użytkowników. Wspólnie wybieramy najbardziej logiczny i rozsądny układ wnętrza, który w największym stopniu odzwierciedli Państwa potrzeby i przyzwyczajenia.

Wizualizacje 3D

Na bazie wcześniej wybranych koncepcji przestrzennych przygotowujemy wizualizacje wnętrza. Fotorealistyczne obrazy mają za zadanie pokazać Państwu jak współgrają ze sobą dobrane materiały, meble i oświetlenie. Wizualizacje są podstawą do opracowania projektu wykonawczego.

Wybór materiałów i zebranie wycen

Kolejnym etapem jest dopracowanie projektu pod kątem wyboru konkretnych materiałów, na które zbieramy precyzyjne wyceny i oferty wykonawcze. Pracujemy na bazie oszacowanego wcześniej budżetu.

Projekty wykonawcze

Projekty wykonawcze mają za zadanie ułatwić pracę ekip wykonawczych. Dzięki przygotowanej przez nas teczce projektowej realizacja przebiega zgodnie z założonym planem i dbałością o najmniejsze szczegóły. Na bazie projektów wykonawczych możemy znacząco usprawnić komunikację pomiędzy ekipami z różnych branż i etapów, np. elektrykami, hydraulikami, stolarzami etc.

Nadzór autorski

Nasza oferta przewiduje możliwość powierzenia nam nadzoru inwestorskiego, w ramach którego pojawiamy się na budowie w celu zlecenia i odbioru realizowanych prac.

Realizacja pod klucz

Jest to dodatkowo opcja dla klientów chcących nam powierzyć koordynację prac na budowie, kiedy to praktycznie wstępujemy w rolę inwestora zastępczego. W takich przypadkach opieramy realizację o zaufanych wykonawców, współpracujących z naszym studiem. Naszym zadaniem jest kontrola i monitorowanie postępów na budowie i ocena ich zgodności z projektem. Wszystkie prace koordynujemy, aż do finalnego wyposażenia wnętrz. Klient odbiera od nas gotowe wnętrze.